Denizli Görüntülü Diafon

Denizli Görüntülü Diafon Sistemleri

        Son yıllarda hırsızlık olayları oldukça artmış bulunmaktadır. Bunun yanında da ev de yalnız olduğunuz zamanlar da tanımadığınız kimselere kapı açmak isteyebilirsiniz. Sizin evde olamadığınız bir zaman da evde çocuğunuz yalnız kalmak zorunda kalabilir. Zil çaldığında eve kimin geldiğini görmesi açısından, teknolojinin oldukça da ilerlemesi sebebi ile görüntülü diafon konuşma sistemleri geliştirilmiş bulunmaktadır.

Görüntülü diafon sistemleri sayesinde evde iken kapı çaldığın da zile bağlanan görüntü sistemi sayesinde kapıda kimin olduğunu görebilirsiniz. Tanımadığınız biri ise ya da görmek istemediğiniz biri ise kapıyı açmadığınız zaman sizi evde yok zanneder. Ama görüntülü diafon yok ise doğal olarak kapı çalındığı zaman kim o diye seslendiğinizde evde olmadığınız imajını yaratamazsınız.

Görüntülü diafon sistemleri ile küçük çocuğunuzu ev de tek başına bırakmış iseniz, kapı çaldığın da çocuk kapıda kimin olduğunu görür ve tanımadığı kişilere kapıyı açmaz.

Evinize görüntülü diafon sistemi taktırmak size oldukça avantaj sağlayan bir olaydır. Kimin kapınızı çaldığını görerek ona göre kapıyı açmak veya açmamak size kalmış bir durumdur.

Sadece hırsızlık olayları değil, aynı zaman da seyyar satıcı ve dilenciler de artık kapı kapı gezmeye başlamıştır. Onları da görüp kapı açmazsınız. Onlar da sizi ev de yok zannedip gideceklerdir.

Neden Görüntülü Diafon Taktırmalıyım?

Görüntülü Diafon: Günümüzde ihtiyaç haline gelmiştir. Yeni yapılan konutlar’ da kameralı zil sistemleri kullanılmaktadır.

Kameralı Diafon:  Hırsızlık içinde son derece etkili olan görüntülü diafon sistemi sizin ve komşularınız güvenli bir yaşam sağlaması için tasarlanmıştır. 

Görüntülü Zil:  Gelen Kişinin Tespiti İçin Kullanılır. 

Görüntülü Megafon: Daireler arası komşuluğun önemini artırır ve gelen kişinin kim olduğunu görebilir konuşabilir istemezseniz’ de kapınızı açmaya bilirsiniz bide gönül rahatlığı ile hem kendi güvenliğinizi hem’ de tatil yapan komşularınıza hırsız davet etmezsiniz. 

Görüntülü Diafon: Yapılan araştırmalara göre en çok hırsızlık yapılan apartmanlar görüntüsüz diafon sistemi kullanan yerleşim alanlarıdır. Yine araştırmalara göre görüntülü megafon takılı olan yerlere hırsızlar pek uğramaz, çünkü görüntülü zil takılı olan apartman’lara gelen kişinin tespiti teşhis edilmiş olacaktır. 

İki Telli Diafon: Site apartman sakinleri içinde kolaylık sağlayan ortak kullanım alanları veya güvenlik için yapılan çevre kamera sistemleri sadece kayıt odasında izlenebilir.

İki telli görüntülü diafon sistemi ile artık daire içinde apartman veya sitenizdeki bütün güvenlik kameralarını canlı çevrimiçi olarak evinizden de izleyebilirsiniz. 

Görüntülü Ekran Boyutları

3,5” TFT

3’9” TFT

4” TFT

4’3” TFT

5’6” TFT

7” TFT

Görüntülü ekran boyutları büyüdükçe fiyatları’ da yükselmektedir. 

Görüntülü Diafon Sistemleri’nde Neden Fiyat Fark Eder?

Apartman görüntülü diafon sistemleri daire sayısı artıkça fiyat olarak daire sahibine daha az ücret düşecektir. Çok kullanışlı olan diafon sistemleri

 1. Daireler arası görüşebilme
 2. Güvenlik ile görüşebilme
 3. Kapıcı ile görüşebilme

Özelliği olan görüntülü diafon özellikleri’ de mevcuttur ve görüntülü diafon sistemi tek panelde sayı artıkça kişi başına düşen rakamda azalmaktadır.

Görüntülü Megafon Kapı Panelleri Fiyatları Neden Değişir ve Özellikleri Nelerdir?

 1. Kapı paneli’ nin özelliği ve kalitesi artıkça kapı paneli fiyatları’ da artar.
 2. Kart promix anahtar girişli
 3. Telefon yönlendirme ( sim kartı takip evde yokken bile gelen kişi ile konuşabilme )
 4. CCTV kamera bağlantısı ( çevre güvenlik kameralarını evinizden canlı izleyebilme ) yöneticinizden mutlaka bu özelliği isteyin.
 5. Resim ve video kayıt ( kapınızı çalan kişinin resmini anında kayıt yaparak çekebilme otomatik olarak yapar.
 6. Alarm fonksiyonu

Kart ile girişli modeller çok tercih edilir. Çünkü şifrenizi yazarken bir başkası görebilir onun biz kapı paneli’ nin kartlı geçiş özellikte olmasını tavsiye ediyoruz. Dikkat edilmesi gereken yine marka ve modellerdir ama şuna da unutmayalım marka olup da kendini geliştirmeyen bir çok görüntülü diafon markaları’ da vardır. Tavsiyemiz bu markaları almamanızdır.

Görüntülü Diafon SistemleriYaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Servisleri çok önemlidir çünkü arızalı ürün garanti kapsamın’ da iken daire’ den sökülür. Arıza çözülene kadar mağdur kalabilirsiniz veya arıza anında günlerce servis beklersiniz veya arızanızın teknik bir sorundan dolayı mühendisler’ in bile çözemediği durumlar ile karşılaşabilirsiniz.

Kayıbey güvenlik olarak ariza varsa duruma aynı gün veya en geç 24 saat içinde müdahale ediyoruz e anlaşma yaptığımız apartman ve sitelerde uyguladığımız görüntü diafon sistemlerin’ de 2 yıl garantili sistemi bire bir değiştiriyoruz.

Apartman sakinlerinin sistemi yıllarca sorunsuz kullanabilmeleri için sorunlu dt 8 kablo sorunlu kablolama sistemini ücretsiz olarak değiştiriyoruz görüntülü diafon sistemi kullanıcılara uzun süreli kolay bir rahatlık sağlar.

Ucuz Görüntülü Diafon 

Kayıbey güvenlik olarak ucuz görüntülü diafon kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Bir site veya apartman düşünün kat aralarına konulan switch’ ler bir arıza durumunda buton sistemi etkileyebilir buton kullanıcılar ses ve görüntüden rahatsızlık yaşayabilirler.

Kapı paneli dediğimiz girişe konulan kameralı diafon paneli sistemi en ufak bir arızadan dolayı kullanıcılara kullanımı hoş olmayan arızalar yaşatabilirler veya ev içine takılan ekran arızalanabilir servise gitmesi gerekebilir.

Villa Tipi Görüntülü Diafon

Tek daireler de tercih edilen villa tipi görüntülü diafon sistemi tek panelde ekran çoğalttırılarak ta kullanılabilir ve ekran çoğaldıkça daire sahiplerine daha az fiyat düşecektir.

 1. villa tipi görüntülü diafon
 2. villa set görüntülü diafon fiyatları

Görüntülü Megafon Çeşitleri

 1. İki Telli
 2. İp Tabanlı
 3. Cat5
 4. Villa
 5. Görüntüsüz
 6. Sesli

Apartman Görüntülü Diafon

Apartman ve sitelerde kullanılan kameralı diafon zil sistemleri daire sakinlerine güvenli bir yaşam sağlar.

Görüntülü Diafon Sistemleri Neden Fiyat Farklılıkları Gösterir?

Daire içine takılan ekran boyutları büyüdükçe görüntülü megafon fiyatları’da artar.